Gemeenteraad 

De gemeenteraad is het hoogste bestuursorgaan in de gemeente. De raad stippelt het beleid uit voor thema‘s van gemeentelijk belang. De 23 gemeenteraadsleden worden om de zes jaar rechtstreeks verkozen door de inwoners van de gemeente.

De gemeenteraad vergadert elke tweede maandag van de maand, behalve in de zomermaanden, in het voormalig rijkswachtgebouw, Markt 19. De zitting begint om 20 uur. Iedereen die wil, mag de openbare zitting bijwonen.

Vergaderdata 2019

maandag 11 februari 2019
maandag 11 maart 2019
maandag 8 april 2019
maandag 13 mei 2019
maandag 24 juni 2019
maandag 9 september 2019
maandag 14 oktober 2019
maandag 18 november 2019
maandag 9 december 2019

De agenda van de gemeenteraad wordt geafficheerd aan het gemeentehuis en is terug te vinden op deze website. Van elke gemeenteraad wordt ook een audioverslag gepubliceerd. Als de gemeenteraad het verslag van een voorgaande zitting goedkeurt, kan je die ook op deze website nalezen.

Samenstelling gemeenteraad

Voorzitter Paul Buekers (sp.a)

Reyerstraat 43 I 3540 Herk-de-Stad

Noël Vandenrijt (sp.a)

Onze Lieve Vrouwstraat 4 I 3540 Herk-de-Stad

Schepen Bart Gruyters (CD&V)
Vanarenberglaan 13 / 3540 Herk-de-Stad
e-mail: bart.gruyters@herk-de-stad.be

Schepen Mark Vanleeuw (Open Vld)

Lepelstraat 25/1 / 3540 Herk-de-Stad
e-mail:mark.vanleeuw@herk-de-stad.be

Lo Guypen (NIEUW)

Kleinstraat 16 / 3540 Herk-de-Stad
e-mail: lo.guypen@herk-de-stad.be

Burgemeester Bert Moyaers (sp.a)

Schopstraat 58 I 3540 Herk-de-Stad

Schepen Gert Vandersmissen (Open Vld)

Gulkerveldstraat 6 / 3540 Herk-de-Stad
e-mail:gert.vandersmissen@herk-de-stad.be

Schepen Guido Ector (sp.a)

Stevoortweg 123 I 3540 Herk-de-Stad

Sofie De Waele (sp.a)

Pikkeleerstraat 30 I 3540 Herk-de-Stad

Schepen Marijke Berden (CD&V)

Herkkantstraat 14 I 3540 Herk-de-Stad

Wim Berden (onafhankelijke)

Herkkantstraat 42 / 3540 Herk-de-Stad
e-mail: wim.berden@herk-de-stad.be

Jimmy Graulus (Open Vld)

Diestsestraat 9 bus 3 I 3540 Herk-de-Stad

Karolien Grosemans (N-VA)

Kerkstraat 74 I 3540 Herk-de-Stad
e-mail: karolien.grosemans@herk-de-stad.be

Toon Durwael (CD&V)

Kleine Hoolstraat 20 I 3540 Herk-de-Stad
e-mail: toon.durwael@herk-de-stad.be

Jessie Schrijvers (Open Vld)

Stationsstraat 12 I 3540 Herk-de-Stad
e-mail: jessie.schrijvers@herk-de-stad.be

Evi Appeltans (sp.a)

Rode Kruisstraat 9 I 3540 Herk-de-Stad

Martine Vanwing-Van Cauteren (Open Vld)

Ridderstraat 9 I 3540 Herk-de-Stad
e-mail: martine.vancauteren@herk-de-stad.be

Lore Michiels (CD&V)

Sint-Jorislaan 92 I 3540 Herk-de-Stad
e-mail: lore.michiels@herk-de-stad.be

Wim Hayen (CD&V)

Smolderstraat 4 I 3540 Herk-de-Stad
e-mail: wim.hayen@herk-de-stad.be

Danny Jamers (N-VA)

Veearts Strauvenlaan 16/2 I 3540 Herk-de-Stad
e-mail: danny.jamers@herk-de-stad.be

Tim Raskin (Onafhankelijke)

Endepoelstraat 42 I 3540 Herk-de-Stad
e-mail: tim.raskin@herk-de-stad.be

Johny Franssen (N-VA)

Grotestraat 1 I 3540 Herk-de-Stad
e-mail: johny.franssen@herk-de-stad.be

Gunter De Ryck (Groen)

Kerkstraat 82/1 I 3540 Herk-de-Stad
e-mail: gunter.deryck@herk-de-stad.be

Huishoudelijk reglement